Koszmarny Karolek kontra Wredna Wandzia - recenzja

Robi kawały, psoci, nie słucha się rodziców i dokucza kolegom. Kto to taki? To Koszmarny Karolek w nowej książce „Koszmarny Karolek kontra Wredna Wandzia” autorstwa Francesca Simon'a.
„Koszmarny Karolek” to seria książeczek o przygodach niegrzecznego chłopca. Karolek chodzi do szkoły, w której psoci i łobuzuje, a w domu dokucza młodszemu bratu i nie słucha się rodziców.

Do księgarni trafiła właśnie nowa książka z przygodami Karolka, a dokładniej mówiąc dwie książki („Koszmarny Karolek wypowiada wojnę” i „Wredna Wandzia kontratakuje”). Książeczki sprzedawane są w zestawie z zabawką, ale o tym może później.

Najpierw przyjrzyjmy się książeczkom. „Koszmarny Karolek kontra Wredna Wandzia” to opowiadania o wojnie między Karolkiem, a Wandzią, a dokładniej mówiąc między chłopakami, a dziewczynami.

Zobacz inną książkę z serii „Koszmarny Karolek”.

Karolek zakład klub o nazwie „Klub Czerwonej Ręki”. Aby dostać się do niego trzeba przejść sprawdzian z robienia psikusów, a także z opowiadania dowcipów. Książeczka jest pełna żartów, psot i śmiesznych sytuacji. Każdy młodzieniec (na okładce wyraźnie jest napisane „Nie dla dziewczyn!”) znajdzie w niej kilka nowych psot, do zrobienia kolegom z klasy.

Druga książeczka „Wredna Wandzia kontratakuje” na okładce ma napis „Chłopaki strzeżcie się!”. Jest to z pewnością przestroga dla wszystkich chłopców, którzy chcieliby zaczepić Wandzie i jej koleżanki. Dziewczyny nie pozostają chłopcom dłużne i również wymyślają żarty i dowcipy (oczywiście te są na innym poziomie, bo kobiece). 

Tak jak już wcześniej wspominałam do książek dołączona jest zabawka. My otrzymaliśmy do recenzji książeczki z figurką Ordynarnego Ola z pierdzącym gwizdkiem (zabawa nim jest przednia – szczególnie dla siedmio, ośmiolatków). Dostępne są również figurki Mądrej Misi z pełzającymi pająkami, Muskularnego Miecia z garnkiem z podstępnym bąkiem, a także Karolka z olbrzymimi karaluchami. Figurki są niewielkie, ale mają dołączone zabawne gadżety, które spodobają się każdemu dziecku.

Książeczki z serii o Koszmarnym Karolku nie są książkami edukacyjnymi i każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko było kulturalne powinien omijać je bardzo dużym łukiem. Są one jednak bardzo zabawne i, że tak powiem, „rządzą” wśród dzieciaków. 

Polecam je rodzicom małych łobuziaków uczących się czytać. Przygody Koszmarnego Karolka i jego kolegów będą dużo bardziej ciekawsze niż szkolna czytanka. 

Zestaw dwóch książeczek z zabawką wydany został przez wydawnictwo Znak i dostępny jest w księgarniach w cenie 34,90 zł.

Podobał Ci się artykuł?

Dodaj do  
Kopiuj link do podstrony
Agnieszka
Autor: Agnieszka
Nazywam się Agnieszka Jasińska. Od kilku lat związana jestem z serwisami parentingowymi, głównie ze StrefaMamy.pl. Bacznie obserwuję również to co wymyślają, tworzą i próbują nam sprzedać producenci akcesoriów i produktów dla dzieci. Sama nie ma (jeszcze) dzieci. Mam jednak z nimi, a także z ich rodzicami styczność praktycznie codziennie przez co ich potrzeby nie są mi obce.